Informacije o popravnom i domaćem zadatku

7. Jun 2017

Popravni zadatak radiće se u predstojećim redovnim terminima vežbi. Svaki student ostvaruje pravo na rad popravnog testa, tako što će se pojaviti u svom terminu vežbi. Nikakva naknadna prijava nije neophodna. Što se tiče pojavljivanja van matičnog termina, princip ostaje isti kao i na prethodnim proverama.

Ukoliko student ima manje od 30 i više od 15 poena na predispitnim obavezama (zbir T12, T34 i PP), ostvaruje dodatno pravo na izradu domaćeg zadatka. To podrazumeva poseban zadatak, koji student radi kod kuće i brani ga u dogovorenom terminu, koji će biti objavljen nakon zadavanja teksta zadatka. U slučaju uspešne odbrane domaćeg zadatka, student ostvaruje 30 poena sa predispitnih obaveza, što je minimalni uslov za izlazak na ispit u ispitnom roku.
Nije dozvoljena izrada i domaćeg i popravnog zadatka, već student treba da se odluči za jednu od ponuđenih opcija.