Predavanje: "RISC-V - od Arduina do superkompjutera"

7. Novembar 2017

Udruženje “Mejker” u saradnji sa Fakultetom tehničkih nauka u Novom Sadu organizuje predavanje pod nazivom "RISC-V - od Arduina do superkompjutera".

Predavanje će biti održano 10.novembra od 19.30 u Poslovnom Inkubatoru, Vojvođanskih brigada 18, Novi Sad.

Prisustvo je besplatno, potrebno je samo da se prijavite na linku :

RISC-V je nova, otvorena arhitektura skupa instrukcija procesora, nastala na Kalifornijskom univerzitetu Berkli, koja ima za cilj da “osvoji svet” i nalazi primene od IoT do superkompjutera. Sa dolaskom RISC-V specifikacije, projektanti hardvera sada imaju mogućnost da prave u potpunosti otvorene (open-source) procesore.

Lazar Stričević, docent na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu, će kroz kratku prezentaciju upoznati publiku sa najznačajnijim osobinama RISC-V arhitekture. Takođe će biti predstavljen HiFive1, Arduino-kompatibilna razvojna pločica sa Freedom E310, prvim komercijalno dostupnim RISC-V SoC.

Predmet: