Bubble Cup takmičenje u programiranju

19. Mart 2018

Dragi studenti,
Zadovoljstvo nam je da vas obavestimo da počev od 26.03.2018. godine počinju prijave za timsko takmičenje u programiranju „Bubble Cup“ (Babl kap) za studente i srednjoškolce.

Ovom prilikom želimo da pozovemo sve zainteresovane studente da se prijave za učešće na ovom međunarodnom takmičenju.

„Bubble Cup“ je timsko takmičenje u programiranju i rešavanju algoritamskih zadataka, osmišljeno još 2008. godine od strane Razvojnog centra kompanije Microsoft u Srbiji.

Cilj ovog takmičenja je popularizacija programiranja među mladima, privlačenje talentovanih mladih programera iz zemlje i regiona, i promovisanje timskog rada.

„Bubble Cup“ takmičenje organizuje se u nekoliko faza.

Nakon registracije na internet portalu www.bubblecup.org (registracija je moguća od 26.03. do 28.04. (23:59)) organizuju se kvalifikacije u dve onlajn runde.

Tokom kvalifikacija postojaće dve divizije:

Premier League – divizija otvorena za univerzitetske i srednjoškolske timove koji ispunjavaju neophodne uslove. O tome ko sve može da se takmiči možete pogledati na http://bubblecup.org/Home/Rules

Rising Stars – divizija otvorena samo za srednje škole iz Srbije koje ispunjavaju neophodne uslove.

Kvalifikacije – dve onlajn runde

prva onlajn runda od 1. do 25.04.2018.
druga onlajn runda od 1. do 25.05.2018.

Tokom ove dve runde potrebno je da takmičari reše određeni broj zadataka. Najbolji timovi srednjoškolaca i studenata, prema jasno definisanim kriterijumima, postaju finalisti ovog takmičenja.

Finale u Beogradu.

Finale „Bubble Cup“ takmičenja organizuje se svake godine u septembru u Beogradu.

Za detalje u vezi sa pravilima takmičenja zainteresovani informacije mogu dobiti na internet portalu www.bubblecup.org,
na imejl adresi bubble@bubblecup.org
ili preko Facebook strane takmičenja: www.facebook.com/BubbleCupCompetition.

Predmet: