[OPIPJ] Rezultati Z3

12. Januar 2024

Poštovane koleginice i kolege,

Na narednom link-u se nalaze objavljeni rezultati Z3 zadatka: http://www.acs.uns.ac.rs/sr/filebrowser/download/10667870

Uvid u radove će se održati sutra, 13.1.2024. u 17h u NTP 328.

Na narednom linku-u se nalazi pregled trenutnog stanja bodova: http://www.acs.uns.ac.rs/sr/filebrowser/download/10669472

Naredni koraci u zavisnosti od osvojenih bodova na predispitnim obavezama (z1,z2 i z3) su:

• 0 - 14 bodova
    • Student nije ispunio uslove za izlazak na domaći zadatak niti popravni. Pratiti objave na sajtu predmeta za dodatne termine polaganja predispitnih obaveza .
  • 15 - 35 bodova
    • Student je ostvario pravo izlaska na domaći zadatak kako bi dopunio osvojene bodove sa predispitnih obaveza do 36 bodova.
    • Domaći zadatak podrazumeva izradu zadatka kući u roku od 24h, slanje rešenog zadatka asistentu i odbrana zadatka u određenom terminu.
    • Ocenjivanje domaćeg zadatka se svodi na prikazivanje rešenja i odgovaranje na pitanja u vezi gradiva. (npr. Šta je struktura? Zašto je na određenom mestu u kodu upotrebljen pokazivač?... )
    • Domaći zadatak će biti objavljen u utorak, a odbrana će se održati u četvrtak.
    • Pratiti acs za dodatne informacije.
  • 36 - 70 bodova
    • Student je potencijalno ostvario pravo izlaska na popravni zadatak.
    • Da bi student mogao da izađe na popravni nekog od tri zadatka (z1,z2 ili z3) nužno je da na preostala dva zadatka osvojeno minimalno 75% ili više bodova od mogućeg maksimuma.
    • Bez obzira na to koji zadatak se popravlja, svi studenti dobijaju zadatak težine z3.
    • Izlaskom na popravni određenog zadatka gube se bodovi koji su do tada osvojeni za taj konkretan zadatak koji se popravlja.
    • Popuniti formular za prijavu popravnog zadatka: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdGECAIJ0Lpl7oHzjnky1ZXNRBU9ekIbjqfsYPQb_8F1R9mIg/viewform?usp=sf_link
    • Na mejl ćete dobiti potvrdu o tome da li ispunjavate uslove za popravljanje datog zadatka.
    • Popravni će se održati u četvrtak 18.1.2024. u terminu vežbi grupe 3 i 4 iz predmeta Osnove programiranja i programskih jezika.
    • Primeri kako se izračunava ispunjenost uslova:

Primer1:

• Student A je osvojio ovim redom 20,23 i 5 bodova na z1,z2 i z3.
  • Student A želi da popravi z3.
  • Zbir bodova koje je student osvojio na z1 i z2 je 43.
  • Maksimalan broj bodova koji se mogao osvojiti na z1 i z2 je u zbiru 40 bodova. 75% od 40 je 30 bodova.
  • Pošto je Student A osvojio 43 boda na z1 i z2 ima pravo da popravi z3.

Primer2:

• Student B je osvojio ovim redom 20, 5 i 16 bodova na z1,z2 i z3.
  • Student B želi da popravi z2.
  • Zbir bodova koje je student osvojio na z1 i z3 je 36.
  • Maksimalan broj bodova koji se mogao osvojiti na z1 i z3 je u zbiru 50 bodova. 75% od 50 je 37,5 bodova.
  • Pošto je Student B osvojio 36 bodova na z1 i z3 nema pravo da popravi z2, jer je 36 manje od 37,5.

Za pitanja u vezi ispitnog dela predmeta obratiti se profesoru.

Srdačan pozdrav,
Nastavnički tim predmeta