Serija online predavanja Georgia Tech univerziteta

23. Januar 2024

Poštovane koleginice i kolege,

Ovog semestra, studenti Georgia Tech univerziteta organizuju serijal predavanja u okviru kojih će poznati naučnici i akademici iz oblasti računarstva držati prezentacije i diskusije o svojim iskustvima i karijerama putem Microsoft Teams-a. Za vreme trajanja serijala, od sredine januara do kraja marta, svake nedelje održaće se po jedno predavanje. Predavači uključuju i pet dobitnika Tjuringove nagrade, koja se smatra Nobelovom nagradom računarstva.

Sva predavanja su otvorena za javnost, potrebno je samo registrovati se zarad dobijanja pristupnog linka. Spisak predavanja, njihov raspored, kao i dodatne informacije o predavačima i samim predavanjima mogu se naći na sledećem Web sajtu:
Prvo predavanje održano je 17. januara i dostupno je na YouTube-u, a 24. januara prezentaciju će održati čuveni Lesli Lamport.

Napomena: vreme održavanja predavanja je na sajtu, pre otvaranja stranice za registraciju, prikazano u formatu standardog istočnog vremena (EST). Vreme u Srbiji je +6h u odnosu na EST i prikazaće se nakon klika na opciju *RSVP NOW.*

Predmet: