[PJISP] E2, PSI, E1, EM Ponovno polaganje predispitnih obaveza/kolokvijuma

28. Januar 2024

Na servisu studentske službe, potrebno je prijaviti "ponovno polaganje predispitnih obaveza" najkasnije do srede, 31.1.2024. Svi studenti koji nisu ispunili minimalan broj bodova potreban za polaganje predispitnih obaveza imaju pravo na polaganje, uz urednu prijavu na službi. Cena prijave je 2000 dinara, student treba da ima dovoljno sredstava na svom računu (isto kao i prilikom prijave ispita, overe semestra itd.). Termin polaganja će biti isti za sve smerove, datum i vreme polaganja će biti naknadno objavljeni (biće u drugoj polovini nedelje, nakon 31.1.).
U prilogu obaveštenja se nalazi zadatak koji je potrebno uraditi. Rešenje poslati na mejl radisic.rade@uns.ac.rs najkasnije do ponoći između srede i četvrtka, tako da ime datoteke u sebi sadrži broj indeksa studenta koji ga predaje (na primer ra300-2024.c). Sva neblagovremeno poslata rešenja neće biti prihvaćena, bez obzira na to da li je student prijavio ponovno polaganje na službi ili ne.
Na odbrani će se od studenata očekivati da znaju da kompajliraju, pokrenu, napišu main funkciju u skladu sa zadatim zadatkom i minimalno izmene svoje rešenje, na način na koji će im biti objašnjeno da to urade na samoj odbrani. Nakon uspešno odrađene kvalifikacije, student dobija pitanja u vezi sa samim rešenjem i u slučaju da zna da odgovori na njih, uspešno polaže predispitne obaveze i stiče minimalnih 36 bodova.
Za sva dodatna pitanja, obratiti se na radisic.rade@uns.ac.rs .

zadatak.pdf93.68 KB