[AR] Dodatno pojašnjenje pravila polaganja predispitnih obaveza

20. Februar 2024

Poštovane koleginice i kolege,

U toku semestra se rade dva testa koja čine predispitne obaveze: T1234 i SOV. Testovi se rade u toku semestra u redovnom terminu vežbi.
Na kraju semestra će se održati jedan termin u kom studenti mogu da rade popravni ili nadoknadu jednog od pomenutih testova. Uslovi za popravni ili nadoknadu su:
- za popravak jednog testa je neophodno imati 75% ili više bodova iz drugog testa koji se ne popravlja
- za nadoknadu je neophodno u termin nadoknade doneti odgovarajuću dokumentaciju koja ukazuje da je student bio onemogućen da radi test u datom terminu.
Popravni ili nadoknada se rade u istom terminu i svi studenti rade isti zadatak koji je težine SOV-a.

Dodatno, u toku ispitnog roka (krajem avgusta) će biti još jedna prilika za izradu ili popravku T1234 i time dopunjavanje do neophodnih 36 bodova za polaganje predispitnih obaveza. Svi studenti mogu da izađu na navedeni dodatni termin u avgustu, ali tom prilikom maksimalni ukupni broj bodova koji mogu da imaju iz predispitnih obaveza je 40. Izlaskom na dodatni termin u avgustu studentima se brišu bodovi koje su osvojili na T1234 u toku semestra. Bodovi koje su studenti osvojili na SOVu i lakšem SOVu se neće brisati prilikom popravka T1234 u avgustu, već se sabiraju sa novim bodovima sa popravnog T1234 do maksimalne sume od 40.

Test u avgustu je dodatni rok za predispitne obaveze, on se posebno prijavljuje i plaća lično kod Studentske službe. Na sajtu predmeta na ACS-u biće blagovremeno dostupne sve dalje informacije na ovu temu (ovo je relevantno samo ako ne uspete da sakupite 36 bodova na T1234 i SOV-u).