[PR] Pojašnjenje pravila polaganja predispitnih obaveza

16. Mart 2024

Poštovane koleginice i kolege,

Na predmetu Paralelno računarstvo se u toku semestra rade tri testa koja čine predispitne obaveze: Z1 (C++ paralelno programiranje), Z2 (OpenMP) i Z3 (CUDA). Testovi Z1 i Z2 se rade u toku semestra u redovnom terminu vežbi. Test Z3 (CUDA) radiće se u naknadno objavljenom terminu u formi zadatka koji se radi od kuće i za čiju izradu će studenti na raspolaganju imati 6h, a nakon koga će u posebnom terminu uslediti odbrana ovog zadatka.

Na kraju semestra će se održati termin u kom studenti mogu da rade nadoknadu jednog od pomenutih testova. Za izradu nadoknade neophodno je imati odgovarajuću dokumentaciju koja ukazuje da je student bio onemogućen da radi test u datom terminu, ili odobrenje za nadoknadu od profesora.

Ove godine neće biti održan domaći zadatak za dopunu poena do granice za polaganje predispitnih obaveza. Umesto toga, u toku ispitnog roka (krajem avgusta) će biti još jedna prilika za izradu ili popravku jednog od zadataka Z1 i Z2, ili oba. Ponovna izrada zadatka Z3 neće biti moguća u ovom roku. Svi studenti mogu da izađu na navedeni dodatni termin u avgustu i biraju koji od zadataka žele da poprave. Izlaskom na dodatni termin studentima se brišu bodovi koje su osvojili na zadatku, ili zadacima, koje popravljaju u toku semestra. Bodovi osvojeni u toku semestra na zadacima koji se ne popravljaju u avgustu ostaće nepromenjeni.

Test u avgustu je dodatni rok za predispitne obaveze, on se posebno prijavljuje i plaća lično kod Studentske službe. Na sajtu predmeta na ACS-u biće blagovremeno dostupne sve dalje informacije na ovu temu.